Ściany trójwarstwowe

domy jednorodzinne Zakrzewo http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-zakrzewo Mieszkania i domy w programie MDM na sprzed Centrum Handlowe Agrobex https://agrobex-wynajem.pl/swarzedz-poludnie.html lokale handlowe w Swarzędzu

Przed osobą, która decyduje się na budowę domu niewątpliwe trudne decyzje. Jedną z nich jest zdecydowanie o tym iluwarstwowe będą ściany zewnętrzne domu. Fachowcy polecają budowę ścian trójwarstwowych. Dlaczego? Ściana trójwarstwowa to jak sama nazwa wskazuje ściana, która składa się z trzech warstw. Mowa o warstwach takich jak: warstwa nośna, warstwa izolacyjna i warstwa osłonowa. Pierwsza z nich ma wpływ na stabilność budynku. To właśnie na warstwie nośniej mają oparcie takie elementy jak dach, balkon czy też modne w ostatnim czasie wykusze. Druga warstwa, warstwa izolacyjna ma wpływ na izolację cieplną.

To właśnie w warstwie izolacyjnej zamontowane są okna czy też drzwi. Celem warstwy osłonowej jest izolowanie domu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, czyli przed deszczem, śniegiem, wiatrem. Mówi się o tym, że warstwa osłonowa ma niebagatelny wpływ na to jak budynek wygląda z zewnątrz. Ściana zewnętrzna trójwarstwowa musi mieć odpowiednią grubość. Mówi się o przynajmniej trzydziestu centymetrach grubości. Jednak w dużej mierze grubość ściany trójwarstwowej zależy od tego jakie materiały budowlane zostały zastosowane przy budowie ścian zewnętznych. Ściany to zaraz po dobrze wylanym i trwałym fundamencie jeden z najważniejszych elementów nowopowstałego domu, dlatego nie należy oszczędzać na materiałach, z których planujemy wykonać ściany. Z tych samych materiałów powinny być wykonane ściany nośne, choć nie muszą być aż trójwarstwowe.

Wystarczy jedna warstwa.

gotowe projekty domów